מכתבי לקוחות


ח.א.

30.7.2002

לדני היקר שלום רב,

הנדון: תודה

לאחרונה ראיינתי אותך לצורך עבודת המאסטר שאני כותבת בנושא השפעת שלושת הדיסציפלינות המקצועיות המלוות זוג נשוי בשעת קונפליקט – טיפול משפחתי, גישור, עריכת דין- על דרך ניהול המשבר על- ידי אנשי המקצוע ותוצאותיו. 

מלוא הערכתי על כך שהתפנית מעיסוקיך הרבים ונתת לי את ההזדמנות לראיין אותך ולהאזין לדבריך, פרי ניסיונך, שהיו מעניינים ומאלפים.

עם סיום שיחותינו בנושא אני מבקשת להודות לך על הזמן שהקדשת לי, על נכונותך לסייע לי ועלעזרתך הרבה.
לא חסכת מאמץ להקל עלי את עבודתי אך מעל לכל אישיותך החמה והנעימה תרמה לאווירה הטובה ועל כך אני מודה לך.
הכוונתך, תרומתך מניסיונך ועצותיך הטובות עזרו לי להתקדם בעבודת המאסטר שלי.
אני מאחלת לך המשך עבודה פורייה מלווה בהנאה והרבה הצלחה.

בכבוד רב,

23/05/2016

ד.

אפריל 2008

דני וטלי,

ברצוני להביע את תודתי באמצעות שי צנוע וכמה מילים:

טלי,
תודה על שהצלחת לקלוט את סיפור חיי ולהפכו לכתב תביעה מרשים ואמין.
תודה שהיית קשובה לכל הערה ו/או תגובה מצידי והיית רגישה למילים שנאמרו בין השורות. תודה שעזרת ותמכת כשהיה צריך.

דני,
תודה על שהצלחת למצוא את הפסיקות הנכונות שנאמרו והוצגו בזמן הנכון וכך הצלחת לשכנע את בית המשפט בצדקתי.
כך עזרת לי ולילדיי לחיות בכבוד הראוי לנו.
תודה על התמיכה, העזרה והעידוד. תודה שהקשבת ולפעמים אף תפקדת כפסיכולוג ברגעים הקשים שעברתי במהלך השנים האחרונות. חיזקת אותי בתקופות הקשות להמשיך ולהלחם על זכויותיי וכך לשמור על כבודי.
הגעתי אליך בהמלצה חמה וזכיתי ליחס ולמקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. סמכתי עליך בדרכך וזכיתי, תרתי משמע.

תודה מכל הלב,
וחג פסח שמח

23/05/2016

א.

30.12.2003

לדני שלום,

הרשה לי לברך אותך על הישגיך בתיק שלי.
פעלת בתחכום והשגת הסכם מצוין!
אני גם מודה לך אישית על מסירותך.
אם יזדמן  לי להמליץ על שרותיך אעשה זאת בלב שלם!

בברכה

23/05/2016

ר.

28/12/05

לדני

כדי להגיע לעורך הדין הנכון צריך הרבה הרבה מזל. אני חושבת שהיה לי (לשם שינוי) מזל כשמצאתי אותך!
מצאתי אדם ישר, וישיר. שנילחם כשצריך ומוותר (לפעמים) כשצריך. אדם שאיננו רודף בצע ומחרחר מלחמה אבל יחד עם זאת יודע לעמוד על שלו באמונה שלמה, בביטחון וביכולת שכנוע שלא מביישת פוליטיקאי ותיק.
למעט רגעי לחץ מסוימים (אתה תגיד רבים....) הרגשתי בטחון לאורך הדרך וסמכתי עליך בעיניים עצומות (עם עין אחת פתוחה כדי חריץ קטן, בכל זאת....).
אני יודעת שהעבודה שלך רצופה לחצים ולחץ כידוע אינו יפה לבריאות, לכן אני מעניקה לך שני "אמצעים" עימם אתה אמור להפיג כל לחץ אקטואלי או פוטנציאלי כדי שתישאר בריא, עד 120 ושתוכל לעזור לעוד אנשים כמוני.

בהערכה רבה

23/05/2016

ע.

31.12.07

דני איש יקר,

על סיפה של שנה חדשה חשבתי על כל אותם דברים שהתחדשתי בהם בשנה שחלפה. השנה הסתיימו מבחינתי שנתיים וחצי של מאבק עיקש. מאבק לחרות, מאבק לעצמאות, מאבק על עצמי. אני לא בטוחה עד כמה אתה מודע להיותך דמות כל כך משמעותית עבורי, באופן שנחרת בכל נימי נפשי.

אני יודעת שזה נשמע מאוד מליצי, אבל נראה כאילו השנים האחרונות היו עבורי מבחן קיומי, שאלמלא אתה לא הייתי צולחת אותו. אני מסתכלת על עצמי היום, ורואה את דמותי נשקפת אלי. בטוחה יותר, חזקה יותר, גאה יותר ועם הרבה תקווה לחיים חדשים. יודעת שזה קשור לא במעט גם ב"מי שאני" ובאופטימיות והאמונה הבלתי נלאים שלי. אך אלמלא האנשים הטובים ואתה ביניהם שפגשתי באחת מתקופות השפל של חיי כנראה שהייתי נולדת מחדש באופן אחר.

אני יודעת שיש לי נטייה להיות דרמטית אך כל המילים שבעולם לא תוכלנה לבטא את תחושת ההכרה, ההערכה והתודה על מה שהיית עבורי בשנים הללו.

בפגישתנו הראשונה, כשהגעתי אליך עם הידיעה הברורה שאני רוצה להחל בהליכי גירושין אמרת לי, כחלק מתאום הציפיות..., "אני עורך הדין שלך ולא הפסיכולוג שלך..." דווקא נטייתי לרגשנות יתרה אותתה לי, זה האדם שאת צריכה שיוביל את מאבקך". תחושת הבטן בתום הפגישה הייתה כ"כ חזקה כי אתה עורך הדין הנכון עבורי.

מי שייצג אותי מתוך הבנה אמיתית לא רק מן ההיבטים המשפטיים אלא גם מתוך אמפטיה והכלה שלי כאדם. המצרף בין יכולותיך המקצועיות ויכולתך לתת את התחושה לאדם למענו אתה פועל, כאילו רק הוא קיים- הוא צרוף נדיר.

יכולתך לנווט בין הדמעות, הכעסים, המתחים, הלחץ והכאב שיש בתהליך כזה של פרוק, נסכה בי ודאות שנגיע לחוף מבטחים. היכולת לאזן בין הקולות הקוראים לסיום מהיר של "התיק" לבין אלה הקוראים לאי- התפשרות ואי-ויתור הביאה לתחושתי, למיקסום ולמיצוי ההליך המשפטי עבורי.

הידיעה שאתה נושא עימך ראייה מושכלת, מקצועית, חדה ובהירה הגורמת לך להחליט מתי "לקפוץ את ידך" ומתי להרפות, תוך שאתה מבין את רצונותיי ודרכי, שימשה עבורי עוגן ומשענת בשנים האלה.

היכולת להיות אופטימי ,קשוב ורגיש אך דורש ותובעני, המחייב הסתכלות נכונה על מציאות חיי, גם כשלא רציתי- הביאו אותי לעיתים לקצה גבול היכולת שלי, תוך שאני פועלת באופנים שמעולם לא חשבתי שאפעל.

תפיסתי את עצמי כאדם מוסרי, תמים, נקי וחף ממניפולציות- עמדה בתקופה זו במבחן. הכורח לפעול בדרכי תחבולה גרם לי לא פעם לדפיקות לב מואצות. בדיעבד עולה חיוך על שפתי- " כי יכולתי לו". זו הסיבה שאני כנראה לעולם לא אהיה עורכת דין, ואעדיף להישאר בתחומי המקצוע "הרכים" יותר.

אתה בטח קורא את המכתב במבוכה גדולה, ואולי אפילו מחייך לעצמך חיוך קטן עכשיו...
אתה איש מדהים בעיני, ותמיד תהיה אחד האנשים החשובים שהיו לצידי, עבורי ואיתי באחת התקופות המשמעותיות, שעיצבה את דמותי וחיי מעתה ועד עולם.
התלבטתי ארוכות אם לתת לך את המכתב הזה כי יש בו אמירה מאוד אישית מבחינתי, ואולי אפילו משהו שחוצה את הגבול שבין עו"ד-לקוח.
מצד שני אני יודעת שמארג הקשר העסקי בינינו היה צבוע תמיד באור וגוון מאוד ייחודיים.
השנים האחרונות לימדוני כי חלה עלינו חובה לחיות את חיינו היום מבלי לדחות דברים למחר. כי אולי לא יהיה מחר.

אז בזכות המילים שלא נאמרו ובזכות היותך מי שאתה עבורי נשלחות אליך מקרב לב מילות תודה שאני מקווה שיגרמו לך להיות גאה על איש המקצוע והאדם שאתה.

בהערכה רבה ובידידות עמוקה

23/05/2016

ע.

לדני

רק רציתי לומר תודה- על שהחזרת לי את ילדיי.
רק רציתי לומר תודה- על שהאמנת, השקעת והקדשת מזמנך ללא דופי.
רק רציתי לומר תודה- על כל המאמצים, הנכונות והמקצועיות שהפגנת.
רק רציתי לומר תודה- שהחזרת לי את חיי בחזרה.

רק רציתי לומר תודה- תודה רבה!

תודה רבה לכל המשרד-
טלי,שלי, נחמי על התמיכה

 

23/05/2016

ס.

פברואר 2015

דני היקר,

גירושים, אחרי 

לפי שהחלו הליכי הגירושים שלי ידעתי, שהנה עומדות לפניי שנים שבהן יתהפכו, יתפרקו וייהרסו כמעט כל פיסות חיי. נכתבו עליי ערימות של כתבי אישום שהומצאו, ניסיונות (שכל אמצעי היה "מקודש" בהם) להרחיק ממני את ילדיי, נישול כלכלי והפקעה מוחלטת של כבודי כאם, כאישה וכאדם. אנשים רבים אמרו לי "תוותרי, זה גדול עלייך".

לא הבטחת לי כלום. היית ישר איתי. אבל נלחמת בשבילי בכל הרמות. מעולם – במשך שש שנים – לא דחית את הטיפול בתיק שלי. אתה וגם עו"ד שלי כהן עמדתם לרשותי בכל ערוץ תקשורת ומכל היבט שהוא. השתדלתי לא להפריע ולא לנדנד. היה לי אמון מלא בך לאחר שחבר אמר לי עליך פשוט ככה: דני הוא הכי מקצועי, אבל יש בו גם טוּב לב בסיסי, והוא לעולם לא יסבך אותך בשום הליך מיותר.

הוא צדק. התיק היה סבוך מספיק. הוא נידון בשתי ערכאות. צד ב' היה מורכב (מכמה אנשים, משפחה שלמה וכמה עורכי דין), עקשן מנשוא, ושיטת "הקרב" שלו כללה הפרות של הבטחות במידה שלא אפרט.

היה לי קשה, גם ילדיי סבלו מאוד, ופחדתי. לא זוכרת כמה דיונים היו בבתי המשפט למיניהם, אבל בכל דיון אתך – הרגשתי ענקית. ניצחון ועוד ניצחון. הנאמנות שלך, האמונה שלך, העוצמה שלך – כל אלה עמדו לימיני. הרגשתי מחובקת ובטוחה. והנה הדברים מסתדרים. אני זוכה במשמורת על ילדיי. מקבלת גט. ולבסוף גם רכוש בהסכם הוגן. אני חוזרת לחיים של כבוד ושלווה.

זהו מכתב רגשי מאוד. רוב ספּקי השירותים שלנו מאכזבים. הם אף פעם לא אתך עד הסוף. בערך פעם בחיים אדם זוכה לקבל שירות מקצועי, נועז, אנושי וטוטאלי, שמשפיע על חייו לטובה ובמידה גורלית.

זכיתי.

אסירת תודה לך ותמיד שלך,

ס.

נ.ב. עצה קטנה –  כי גם אני למדתי משהו מכל התהליך הזה –  לכל לקוח שלך, שנאבק על זכותו לגירושים הוגנים ולאפשרות לחיי אהבה:

בחרת עורך דין – סמוך עליו. אל תפריע לו לעבוד. תניח לו לעשות את הכול בשבילך. הוא יעשה.

23/05/2016